Bakan sert çıktı, HDP özür diledi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Antalya'daki orman yangınını Diyarbakır’ın Lice ilçesinde gösteren HDP’ye sert tepki göstermesinin ardından, HDP’den özür geldi.

Bakan sert çıktı, HDP özür diledi

HDP’nin İngilizce resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Kumluca ilçesinde devam eden orman yangınını, Türk ordusunun Lice’de çıkardığı iddia edildi.

Turistik ilçede çıkan orman yangınını fotoğraflarıyla Lice’de gibi gösteren mesajda, şöyle denildi: "Türk ordusu büyük bir alana yayılan bir orman yangını çıkardı ve Kürtbölgesindeki dağ köylerini yok etti." Akşam saatlerinde ise Bakan Çavuşoğlu, resmi Twitter hesabında HDP ve Dicle Haber Ajansının servis ettiği tweetleri ekran görüntüsüyle birlikte paylaşarak sert tepki gösterdi.

Resmi Twitter'da görüntüle
Takip etMevlüt Çavuşoğlu ✔@MevlutCavusogluKumluca'daki yangını Lice diye servis eden ihanet şebekeleri ve siyasi uzantıları alçaklıkta sınır tanımıyor! 18:08 - 26 Haziran 2016 1.5691.569Retweet 1.4441.444 beğeni

Çavuşoğlu, mesajında, "Kumluca’daki yangını Lice diye servis eden ihanet şebekeleri ve siyasi uzantıları alçaklıkta sınır tanımıyor." ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu’nun bu paylaşımı sonrasında hatasını anlayan HDP İngilizce resmi Twitter hesabı bu kez, "Kumlucu’da meydana gelen yangına ait bir fotografının yanlışlıkla Lice’de çıkmış gibi paylaşıldığını farkettik. Bundan dolayı içtenlikle özür dileriz." şeklinde özür mesajı yayınladı.

Öte yandan, HDP’nin Türkçe resmi Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapılmadığı, resmi İngilizce sitesinden özür tweetinin paylaşıldığı görüldü.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Emoji ile tepki ver!

Yorumunu Paylaş